• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube

8. Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej.w Netto Arenie.

8. Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej.w Netto Arenie.

Przed nami jedno z największych i najważniejszych wydarzeń sportowych. Wiosną 2019 roku do Szczecina przyjadą setki gimnastyczek i gimnastyków by, powalczyć w 8. Mistrzostwach Europy w Gimnastyce Sportowej.

Polska nigdy wcześniej nie gościła imprezy gimnastycznej tej rangi. Szczecin będzie gospodarzem największego wydarzenia sportowego przyszłego roku. 10-14 kwietnia w Netto Arenie zaprezentują się gimnastycy z prawie 40 krajów. Łącznie spodziewamy się około tysiąca gości zza granicy, w tym trenerów, zawodników oraz delegatów. Przed nami niesamowicie widowiskowe wydarzenie, podczas którego na widowni zasiądą ponad 3 tysiące widzów.

Podczas zawodów uczestnicy wykonują układy ćwiczeń w poszczególnych konkurencjach. Kobiety rywalizują w skoku, poręczach asymetrycznych, równoważni, ćwiczeniach wolnych, zaś mężczyźni w ćwiczeniach wolnych, koniu z łękami, kółkach, skoku, poręczach, drążku. Zawodnicy klasyfikowani są indywidualnie w poszczególnych konkurencjach; w wieloboju gimnastycznym (sumując punkty uzyskane we wszystkich konkurencjach) i drużynowo (sumując indywidualne wyniki).

Bilety do nabycia pod linkiem: https://goo.gl/nnkEpd

Parking płatny: 5 zł