• Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube

Charytatywny Bieg na Orientację „Dla Ani”

Zorientuj się na pomaganie.

Weź udział w charytatywnym Biegu na Orientację „Dla Ani”

Lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym? Połącz aktywność fizyczną z pomaganiem. Stowarzyszenie KOS BnO Szczecin 20 lutego organizuje pierwszy w tym roku Bieg na Orientację w budynku by pomóc Annie Figas-Jóźwiak.

Anna Figas w lipcu minionego roku zachorowała na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Po wybudzeniu ze śpiączki cierpi na niedowład mięśni, a jej bliscy i przyjaciele starają się pomóc zebrać fundusze na rehabilitację, która pozwoli jej stanąć znów na nogi.

Pomóc może zaangażowanie wielkodusznych szczecinian, którzy 20 lutego zgromadzą się w Netto Arenie, by w wyjątkowy sposób pobiec „Dla Ani”. Bieg na Orientację to wyjątkowa forma aktywności ruchowej, która w unikalny sposób łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Organizatorem biegu jest KOS BnO Szczecin, lokalny popularyzator tej formy aktywności fizycznej i laureat wyróżnienia: Zrobione w Szczecinie”.

„Bieganie sprawia każdemu z nas wielką przyjemność, uniemożliwiający je niedowład mięśni to straszna bolączka. Zainspirowani staraniem przyjaciół Anny o jej powrót do zdrowia, postanowiliśmy pomóc i przekazać to, co mamy najcenniejsze: nasze doświadczenie w organizowaniu imprez biegowych. Mamy nadzieję, że w Netto Arenie ponownie spotkamy tłumy biegaczy zapalonych do pomocy” – zachęca do udziału Bartłomiej Mazan, Prezes Zarządu KOS BnO Szczecin.

Bieg przygotowywany jest przez wolontariuszy, a wszystkie pieniądze zebrane w czasie biegu zostaną przekazane na konto Fundacji, która wspiera rehabilitację. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.bno.szczecin.pl. Dobrej zabawie w Netto Arenie towarzyszyć będą także charytatywne licytacje, w które zaangażowały się już lokalne firmy, udostępniając m.in.: usługi szkoleniowe, fryzjerskie czy pamiątki sportowe. Pełna lista trwających licytacji dostępna jest na facebookowym wydarzeniu: Bieg Charytatywny Dla Ani - Indoor Orienteering.